22ο ΑΤΟΜΙΚΟ & 8ο ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ & ΕΥΒΟΙΑΣ 2010

Martiow Skaki_Banner_5,5x1,15ab.jpg

22ο ΑΤΟΜΙΚΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ & 8ο ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ & ΕΥΒΟΙΑΣ 2010 

Πολύ καλή εμφάνιση των μαθητών της Ακαδημίας. Αποτέλεσμα της πολύ καλής δουλειάς των προπονητών: Κώστα Νικολαΐδη, Κώστα Κόρδη και Γιώργου Κουλαξουζίδη.
 

Η  συγκομιδή των μαθητών της  Ακαδημίας για το Ατομικό Πρωτάθλημα ήταν: 3 Χρυσά, 4 Αργυρά, 4 Χάλκινα μετάλλια, μια 1η θέση στήν ομάδα των Λυκείων και δέκα προκρίσεις στα Πανελλήνια: (Ατομικό) Ντόβρος Αντώνης, Δούκας Απόστολος, Ανδρέου Αθανάσιος, Φλώρος Γεώργιος, Ισμίρογλου Βασιλική, Κουρουμπά Μαρία και (Ομαδικό) Τσουνής Σεραφείμ, Τομαράς Νικόλαος, Κουρουμπάς Κώστας και Παπαδήμα Εύη.

 

ΧΡΥΣΑ: ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 16ο ΝΗΠ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΙΣΜΙΡΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Α΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ) 1ο ΓΥΜΝ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΚΟΥΡΟΥΜΠΑ ΜΑΡΙΑ (Γ΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ) 1ο ΓΥΜΝ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ.

 

ΑΣΗΜΕΝΙΑ: ΝΤΟΒΡΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΗΠ. ΦΑΡΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (Β' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ) Δ.Σ. ΠΑΡ. ΑΥΛΙΔΟΣ, ΦΛΩΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Ε' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ) 20ο Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΧΑΤΖΗΛΙΑ ΕΡΣΗ (ΣΤ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ) 20ο Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ.

 

ΧΑΛΚΙΝΑ: ΔΟΥΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 32ο ΝΗΠ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΑΝΔΡΕΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ, ΚΑΜΙΝΑΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Γ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ) 20ο Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΔΟΥΚΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ) Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ.

 

Πολύ καλές επιδόσεις έκαναν και οι υπόλοιποι μαθητές της Ακαδημίας, πολλοί εξ' αυτών είναι μαθητές  λιγότερο από πέντε μήνες, αναλυτικά:

 

Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΝΤΟΒΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 4η θέση, ΑΦΕΝΔΡΑΣ ΠΕΤΡΟΣ 7η θέση, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 10η θέση.

 

Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΚΑΜΙΝΑΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 5η θέση, ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 10η θέση,  ΦΛΩΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  13η θέση,  ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 15η θέση.

Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 5ο κορίτσι, ΠΙΚΕΛ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 13η θέση, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 17η θέση, ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 18η θέση, ΜΑΣΤΡΟΧΡΗΣΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 20η θέση.

 

ΣΤ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΤΟΜΑΡΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ  9η θέση, ΛΟΥΚΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ  10η θέση, ΙΩΑΝΝΟΥ ΜΥΡΤΩ 6ο κορίτσι.

1η θέση στα Λύκεια η ομάδα του 1ου Λυκείου Χαλκίδας

Τεράστια επιτυχία ήταν η κατάκτηση της 1η θέσης από την  ομάδα του 1ου Λυκείου Χαλκίδας αποτελούμενη από τους αθλητές της Ακαδημίας Τσουνή Σεραφείμ, Τομαρά Νικόλαο, Κουρουμπά Κώστα και Παπαδήμα Εύη η οποία αγωνίστηκε για πρώτη φορά και κέρδισε  την πρόκρισή  στα  τελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.


********************************************

Συμμετοχές και Επιτυχίες των Σκακιστών της Λαμίας

Από τη Λαμία, συνεχίστηκε η ανεξήγητη τακτική της αποχής, που ζήσαμε στα Νεανικά (για δεύτερη χρονιά), το Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων και το Διασυλλογικό. Εξαίρεση για μια ακόμη φορά …οι συνήθεις ύποπτοι:

Στην Γ’ Γυμνασίου, ο Κωστής Μεγαλιός πήρε την πρώτη θέση και τον ακολούθησε ο Κώστας Αναγνωστόπουλος. Η συνηθισμένη μονομαχία τους έληξε, για μια ακόμη φορά, ισόπαλη και η κατάταξη κρίθηκε πάλι στις ισοβαθμίες.

Στην Β’ Γυμνασίου ο Κωστής Κυριακάκης ήταν δεύτερος στη γενική κατάταξη, ενώ η αδελφή του Γαλήνη ήταν Τρίτη στη γενική και πρώτο κορίτσι.

Πολύ καλές εμφανίσεις από τον Γιάννη Μεγαλιό (τέταρτος στην Α’ Γυμνασίου) και την Ελένη Αναγνωστοπούλου, που κατέλαβε την έβδομη θέση και κατέκτησε το χάλκινο των κοριτσιών στην Στ’ Δημοτικού.

Στο ομαδικό, το Α’ Γυμνάσιο Λαμίας (Κώστας Αναγνωστόπουλος, Φοίβος Αλιμήσης, Κωστής Κυριακάκης, Γαλήνη Κυριακάκη, Ηλίας Ζανιάς) πήρε τη δεύτερη θέση, μετά από σκληρή μάχη με το Α’ Γυμνάσιο Αμφισσας, που κρίθηκε οριακά στα κριτήρια ισοβαθμίας.
 

**************************************************** 

22ο ΑΤΟΜΙΚΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ & 8ο ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ & ΕΥΒΟΙΑΣ 2010

Οι παιδικές φωνές και τα χαμόγελα ξάφνιασαν ευχάριστα όσους βρεθήκαν στην παραλία τής Χαλκίδας το Σάββατο 20 και την Κυριακή 21 Μαρτίου.

Τριακόσιοι περίπου μαθητές, μαθήτριες, γονείς και συνοδοί από την Ανατολική Στερεά και την Εύβοια βρεθήκαν στην παραλία της Χαλκίδας για τους σχολικούς αγώνες στις αίθουσες του ξενοδοχείου Παλίρροια που ευγενικά παραχώρησε για την διοργάνωση αυτή ο κ. Βασίλειος Μπασινάς.

                                                                              Διαβάστε περισσότερα εδώ

IMG_9890A.jpg

IMG_0215 A.jpg

 Δείτε Εδώ τις προκρίσεις για το Ατομικό Πανελλήνιο Σχολικό

Δείτε Εδώ τις προκρίσεις για το Ομαδικό Πανελλήνιο Σχολικό

 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
τελικής φάσης  22ου  Ατομικού και  8ου Πανελλήνιου Ομαδικού Σχολικού Πρωταθλήματος για το 2010.

Φόρμα δήλωσης συμμετοχής: Word αρχείο | PDF αρχείο

Τρόπος μετάβασης με πούλμαν Αθήνα - Porto Carras - Αθήνα

Ατομικό: Συμμετοχές 
Αποτελέσματα
Νήπια 
Α΄Δημοτικού   
Β΄Δημοτικού   Γ΄Δημοτικού    Δ΄Δημοτικού   Ε΄Δημοτικού   ΣΤ΄Δημοτικού 
Α' Γυμνασίου   Β' Γυμνασίου   Γ' Γυμνασίου   Λύκεια
 

Ομαδικό:
Κατάταξη                            Αναλυτικές Συμμετοχές            Αποτελέσματα         
Δημοτικά  Γυμνάσια Λύκεια     Δημοτικά  Γυμνάσια Λύκεια    Δημοτικά  Γυμνάσια Λύκεια

Φωτογραφίες

22o  Ατομικό Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Αν. Στερεάς & Εύβοιας 2010

22o  Ατομικό Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Αν. Στερεάς & Εύβοιας 2010 Α

22o  Ατομικό Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Αν. Στερεάς & Εύβοιας 2010 Τελετή Λήξης

8o Ομαδικό Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Αν. Στερεάς & Εύβοιας 2010 Α

8o Ομαδικό Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Αν. Στερεάς & Εύβοιας 2010 Τελετή Λήξης

Σελίδα Περιφερειακού    Σελίδα Νομαρχιακών (Εύβοιας Βοιωτίας)

21/3/2010
Σπόνσορες